PROUD SPONSOR

 

NEW YORK ARM WRESTLING ASSOCIATION (718) 544-4592

NEW YORK GOLDEN ARM SERIES FINALS
EMPIRE STATE TOURNAMENT OF CHAMPIONS XXVI

NYAWA SEEN ON
WABC-TV-7 EYEWITNESS NEWS - WB-11 MORNING SHOW LIVE – UPN-9 10PM NEWS – WMBC-63 NEWS – 11/18/03 DAVID LETTERMAN SHOW - NY SUN NEWSPAPER - TIME OUT NY MAGAZINE – WCBS-88 AM RADIO - TIMES NEWS WEEKLY - BRONX TIMES REPORTER - TIMES LEDGER - TELEMUNDO-TV - MUCH MORE
THURSDAY, NOVEMBER 13, 2003



PROUD SPONSOR
WHITE CASTLE HAMBURGERS


TUFF LADIES
LARRY HOFF (CENTER) FROM THE WB-11 TV MORNING SHOW & CAMILLE BUFORD THE 'KINGSBORO' CHAMPION (LEFT) AND NYAWA VP ANNETTE COLANTROPO (RIGHT)

 


SECOND PLACE FINISHER CAMILLE BURFORD FROM
MANHATTAN IS INTERVIEWED BY UPN-9 TV NEWS REPORTER STEVE VILLANUEVA

 


FLOYD RYDER AND CRAIG SAPUTO ENJOY A MOMENT
IN THE LIMELIGHT AS WABC-7 TV's EYEWITNESS NEWS
CAPTURES THE LIVE MATCH

 


PAT 'PASQUALE' BAFFA (LEFT) TAKES ON THE DAY'S
GOLDEN ARM MVP AWARD WINNER SHAUN FREEMAN

 


CAMILLE BUFORD AND UPN-9 TV
REPORTER STEVE VILLANUEVA

 


NYAWA REGIONAL DIRECTOR MARTY SOVEN TALKS ARM WRESTLING WITH LARRY HOFF FROM
WB-11 TV MORNING SHOW LIVE

 


132 LB. FEATHERWEIGHT CLASS HOMETOWN
1ST PLACE CRAIG SAPUTO FARMINGVILLE, NY.
2ND PLACE CHRIS SCIARAPPA SEYMOUR, CT.
3RD PLACE VINNY CALDERONE BROOKHAVEN, NY.

 


150 LB. LIGHTWEIGHT CLASS
1ST PLACE VARDAN KRPEYAN DUMONT, NJ.
2ND PLACE GABRIAL YAK FLUSHING, NY.
3RD PLACE JOE LAGASSE PROVIDENCE, RI.

 


175 LB. MIDDLEWEIGHT CLASS
1ST PLACE PAT ‘PASQUALE’ BAFFA WHITESTONE, NY.
2ND PLACE RICHARD CALERO BRONX, NY.
3RD PLACE WILLIAM MARINI MANHATTAN, NY.

 


200 LB. HEAVYWEIGHT CLASS
1ST PLACE DAN SORRESE WEST ISLIP, NY.
2ND PLACE KRISTZTIAN GELENCSER COLLEGE POINT
3RD PLACE RICHARD CALERO BRONX, NY.

 


SUPER HEAVY OPEN WEIGHT CLASS
*1ST PLACE SHAUN FREEMAN MASPETH, NY.
2ND PLACE KEVIN NELSON HOLBROOK, NY.
3RD PLACE FRANK MARZILLO BAYSHORE, NY.

 


MASTER (R) 45+ OPEN WEIGHT CLASS
1ST PLACE FRANK MARZILLO BAYSHORE, NY.
2ND PLACE WILFREDO VELEZ ROCKAWAY, NY.
3RD PLACE MICHAEL DEGRAFFENDREID SOUTH OZONE PARK, NY.

 


175 LB. LEFT HAND WEIGHT CLASS
1ST PLACE RICHARD CALERO BRONX, NY
2ND PLACE ANDREW KENDALL ELMHURST, NY.
3RD PLACE GABRIAL YAK FLUSHING, NY.

 


LEFT HAND OPEN WEIGHT CLASS
1ST PLACE KEVIN NELSON HOLBROOK, NY.
2ND PLACE SHAUN FREEMAN MASPETH, NY.
3RD PLACE DAN SORRESE WEST ISLIP, NY.

 


WOMENS {R} OPEN WEIGHT CLASS
1ST PLACE MVP CINDY LOONEY MILFORD, CT.
2ND PLACE CAMILLE BURFORD MANHATTAN, NY.
3RD PLACE ARAKSYA HOVSEPYAN DUMONT, NJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



This site Maintained by Maenza Inc.

Copyright 2001 - NEW YORK ARM WRESTLING ASSOCIATION INC. {NYAWA} NewYorkArmWrestling.Com or nycarms.com - All rights reserved. The information contained on the NYAWA Website may not be copied, distributed, published, broadcast, rewritten or otherwise utilized for inclusion in any other website or for any commercial purpose, without prior written authority of The New York Arm Wrestling Association Inc.